Kartoffel ne demek? Kartoffel nedir? Kartoffel anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Kartoffel

   Türkçe

   n {kar'tofıl} e patates.

  • Türkçe

   [die] patates

  • Türkçe

   / l. bot. patates 2. F (a. -nase) yumru burun 3. F (Loch im Strumpf) corapta delik 4. F (große, dicke Taschenuhr) piryol saati; Der dümmste Bauer hat die dicksten -n. Spr. Feiek Mustafaya yär olursa, neler oluri Spr.; Yil ugursuzundur. Spr.; Allah adama ya akil verir ya devlet! Spr.; Rin in die ~, raus aus den -n! yazip bozmak -brei m patates ezmesi (od. püresi) -Chips pl. cip(-s) -käfer m zo. s. Koloradokäfer, -mehl n patates unu; fekül, nisasta -nase/F yumru burun -puffer m rendelenmi§ cig patatesten yapilan kizartma -püree n s. -brei. -schalen pl. patates kabugu -schäler m (Werkzeug) soygu(

  • Türkçe

   (n.) (e.) (kar'tofıl)
   patates

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.