Karte ne demek? Karte nedir? Karte anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Karte

   Türkçe

   kart; harita; menü; yemek listesi; bilet

  • Türkçe

   n {'kartı} e kart; bilet; oyun kağıdı; harita; yemek listesi.

  • Türkçe

   [die] kartpostal, posta kartı; kartvizit; harita; menü, yemek listesi; bilet

  • Türkçe

   / l. (Spiel2) oyun kägidi; iskambil 2. (Visiten9) kartvizit 3. (Brot0 usw. bei Rationierung) kart, vesika 4. (Land2) harita 5. (Speise2) yemek listesi 6. (Fahr2) bilet 7. (Zettel) fis 8. (Post2) kartpostal 9. (Ansichts2) man-zara karti; -n spielen kägit (od. iskambil) oynamak; ein Spiel -n bir deste iskambil kägidi; -n geben Ka. kägit ver-mek; die -n legen ("od. schlagen) iskambille fal acmak; alles auf e- e ^" setzen tek bir darbe ile basanyi elde et-mege cahsmak; Er läßt sich nicht in die -n schauen. Karda gezer de izini belli etmez. Spr.; mit offenen -n spielen ßg. acik ve hilesiz hareket etm.; nach der ~ essen alakart yemek yemek

  • Türkçe

   (n.) (e.) ('kartı)
   kart; bilet; oyun kağıdı; harita; yemek listesi

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.