Karamel ne demek? Karamel nedir? Karamel anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   karamel

   Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. Eritilmiş ve birazı yakılmış şekerle yapılan şekerleme, karamela.

  • Türkçe

   Kimya Terimleri Sözlüğü (II)


   Sakkaroz veya diğer karbonhidratların 200 °C ‘ye ısıtılması ile elde edilen, gıda maddelerinde renklendirici ve tatlandırıcı olarak kullanılan bileşimi bilinmeyen kahverengi bir madde.

  • Türkçe

   Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü


   Isıl işlemi uygulandıktan sonra sarı-kahvemsi renk ile hoş bir yanık kokusu alan ve şekerleme yapımında kullanılan ağdalaşmış şeker, karamela.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   karamel

   İngilizce

   (N.)
   caramel

  • İngilizce

   caramel

Türkçe  Türkçe » Arnavutça Arnavutça
  • Türkçe

   karamel

   Arnavutça

   sheqer i djeguri sheqerkë

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Karamel

   Türkçe

   [der] karamela

  • Türkçe

   (-le /) m karamela

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.