Kanne ne demek? Kanne nedir? Kanne anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   kanne

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   1. İdare lambası. 2. Şişe, lamba şişesi.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Lamba, şişe.

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Kanne

   Türkçe

   testi-güğüm-ibrik

  • Türkçe

   n {'kanı} e güğüm; testi; ibrik.

  • Türkçe

   [die] ibrik; güğüm; testi; yağdanlık

  • Türkçe

   / l. gügüm 2. (Schnabel) ibrik 3. (Gieß2) süzgecii bahce kovasi 4. (012) yagdanlik 5. (Krug) testi; Es gießt wie aus (od. mit) -n. Bardaktan bosamrcasina ya§mur yaglyor. -gießer m kahvehane politikasi yapan adam 91ieren (Säule) dikey oluklaria süslemek -lüre / yiv, oluk -n.pnanze/^. suibrigi; pl. suibrigigiller

  • Türkçe

   (n.) (e.) ('kanı)
   güğüm; testi; ibrik

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.