Kalk ne demek? Kalk nedir? Kalk anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   kalk

   İngilizce

   (int.)
   up

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Kalk

   Türkçe

   kireç

  • Türkçe

   e {kalk} r kireç.

  • Türkçe

   [der] kireç; kalsiyum

  • Türkçe

   m l. kirec 2. (zum Tünchen) carpi, badana; ^ löschen kirec söndürmek; Bei ihm rieselt schon der ~. (hum.) Yasi pek ilerlemis. mit ^ düngen topra^i kireclemek °artig kalker -bewurf m kirec siva -brenner m kire~ ocakcisi -brennerei / kireccilik -bruch m kirec tasi ocagi 2en l. (tünchen) badanalamak 2. agr. kireclemek -grübe / kirec kuyusu ^haItig kirecii °\g kirecii, kalker, kilisli -milch / kirecii su -ofen m kirec oca^i -o.olith m min. ovolitli (od. beyzt) kalker -Sandstein m kirecii kumtasi (od. gre) -spat m kalsit -schwämme pl. zo. kaikerl i süngerler; isfenciyei kilsiye -Sinter m min. traverten, pamuktas -spat m min. kalsit -stein m min. kirectasi; kalker

  • Türkçe

   (e.) (r.) (kalk)
   kireç

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.