Kaiser ne demek? Kaiser nedir? Kaiser anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   kaiser

   Türkçe

   Kimya Terimleri Sözlüğü (II)


   Santimetrenin tersi yerine kullanılan bir birim.

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   Kaiser

   İngilizce

   n. German emperor; Austrian emperor

İngilizce  İngilizce » Türkçe Türkçe
  • İngilizce

   Kaiser

   Türkçe

   (N.)
   imparator, kayser

  • Türkçe

   Alman imparatoru

  • İngilizce

   kaiser

   Türkçe

   kayser

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Kaiser

   Türkçe

   - {'kayzır} r imparator.

  • Türkçe

   [der] imparator

  • Türkçe

   m l. imparator, kayser, seit. Sezar 2. (Wilhelm II.) Kayzer; die byzantinischen ^ Bizans kayserleri; ^ werden imparatorluga gecmek; Wo nichts ist, hat der ~ sein Recht verloren. Spr. Tut kelin perceminden! Man muß dem — geben, was des -s ist. (Bibel) Sezarm hakkmi Sezara vermek läzim. -adler m zo. sah kartal; karakus -gruft/imparatorlar makberi -in/imparatorice -Jäger pl. mil. (1816-1918) Avusturya avci kitasi -kröne / l. im-paratorluk taci; (deutsche) korona 2. bot. kocboynuzu £Iich sahane; -es Deutschland bist. Kayzerlik re|imi; kaiserlich-osmanisch hümayun, amir; -e Druckerei bist. Matbaai Amire; (heute: Devlet Basimevi); -e Regierung (Türkei) h ist. Babläli -Ung m bot. kirmizi mantar -reich n imparatorluk -schnitt m med. sezaryen ameliyati -würde/ imparatorluk, kayserlik payesi

  • Türkçe

   (r.) ('kayzır)
   imparator

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.