Kaffee ne demek? Kaffee nedir? Kaffee anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Kaffee

   Türkçe

   e {'ke:fih} r kafes.

  • Türkçe

   [der] kahve

  • Türkçe

   m kahvc; (als Handelsartikel) kuru kahve; ^ ohne Zucker sade kahve; — mit wenig (viel) Zucker az (cok) sekerli kahve; — mahlen kahve cekmek; Das ist doch kalter ^l F Bu, tatsiz tuzsuz bir mesele! Bu, herkesce malum*. ^ vorsetzen (reichen, servieren) kahve ikram etm. -höhnen pL cekirdek halinde kahve; kuru kahve 9braun kahverengi -ersatz m kahve erzatsi; suni kahve garten m bahceli kahvehane -geschirr n kahve takimi -Händler m kurukahveci -haus n kiraathane. kahvehane; (größeres a.) gazino -kanne / alafranga kahve ibrigi -klatsch m F kadinlar toplantisi -maschine / (für Filterkaffee) perkolatör "mühle / kahve degirmeni -satz m kahve telvesi; Wahrsagen n aus dem ^ telve fall -Schwester / l. kahve tiryakisi olan kadin 2. (Schwatzbase) dedikoducu kan -tasse / l. (türk.) kahve fincani 2. (eu-rop.) cay fincani

  • Türkçe

   (s.) (s.) ('kafe:)
   kahve

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.