Kabinett ne demek? Kabinett nedir? Kabinett anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   Kabinett

   İngilizce

   n. term used for light German table wine (usually inferior of high-quality German wines)

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Kabinett

   Türkçe

   e {kabi'net} s bakanlar kurulu.

  • Türkçe

   [das] kabine, bakanlar kurulu; küçük oda

  • Türkçe

   n l. kabine; vekiller heyeti; heyeti vekile; bakan-lar kurulu 2. kücük oda -formal n phot. kabine -s.justiz / jur. tutuk yargi; (fr. adaleti mevkufe); hükümdann adliye islerine müdahalesi -s.order / irade, ferman; hükümdann emri -stück n secme sanat eseri

  • Türkçe

   (e.) (s.) (kabi'net)
   bakanlar kurulu

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.