Können ne demek? Können nedir? Können anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   können

   Türkçe

   {'könın} -ebilmek, -abilmek.

  • Türkçe

   -ebilmek, -abilmek; bilmek, anlamak; başarmak, becermek

  • Türkçe

   l. yapa- (ede-, ola- v. s.) bilmek; muktedir olm. 2. (wissen, verstehen) bilmek, anlamak 3. (fertigbringen) basarmak, muvaffak olm.; nicht — yapamamak, edeme-mek, olamamak usw.; Er hätte es tun ~. Yapabilirdi. Yapabilecekti. Sie ~ es mir glauben. Bana inanmiz! et. besser ^ (als) b ne ta§ cikartmak; Es kann sein. Olabilir. Belki. Mümkündür. Er kann das. Bunu biliyor. 0, isin ehlidir. Kannst du schwimmen? Yüzmek bilir misin? Er kann Türkisch. Türkce bilir. ein Bekannter (von mir), der sehr gut Arabisch kann Arapcasi kuvvetli olan bir tamdigimiz; Dafür kann ich nichts. Bunda benim hicbir taksirim yoktur. Was kann ich für seine Faulheit? Tembelliginin sebebi ben miyim? Ich kann nicht anders. Baska türlü edemem (od. yapamam). Er schrie so laut er konnte. Avazi ciktigi kadar bagmyordu. Er lief, was er konnte. Alabildigine kostu. Kosabildigi kadar kostu. Jetzt lauf aber e-r, was er kann! Haydi bakalim tabana kuvvet! Das kann sich gar nicht abnützen. Eskimek bilmiyor. ~ n l. (Begabung) istidat 2. (Fähigkeit) kabili-yet, kudret, ehliyet 3 (Wissen) vukuf, malumat, bilgi 4. (künstlerisch-techr sches) virtüozite; nach bestem ^ elinden geldigi kadar

  • Türkçe

   (v.) ('könın)
   -ebilmek, -abilmek

  • Almanca

   Können

   Türkçe

   [das] yetenek, kabiliyet

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.