Irrenanstalt ne demek? Irrenanstalt nedir? Irrenanstalt anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Irrenanstalt

   Türkçe

   en {'irın-anştalt} e tımarhane.

  • Türkçe

   [die] tımarhane

  • Türkçe

   / timarhane, darüssifa -arzt m akliyeci, alyenist; deli hekimi -haus n s. -anstatt. Hier geht es zu wie in e-m ^. l. Burada her sey alt üst oluyor. 2. Burasi havraya dönmüs; reif fürs ^ timarhanelik; timarhaneye yakisir; wie ein dem ^ entsprungener Verrückter zincirden bosanmi§ bir deli gibi -wärter m timarhane gardiyani

  • Türkçe

   (en.) (e.) ('irın-anştalt)
   tımarhane

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.