Hund ne demek? Hund nedir? Hund anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   hund

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   İlenç olarak kullanılır: Yeğin yanın yere gele de gerdanın hund ola.

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Hund

   Türkçe

   e {hunt} r köpek.

  • Türkçe

   [der] köpek, it

  • Türkçe

   m l. köpek, it (a.fig.) 2. Schi. köpoglu köpek; teres; alcak herif; Da liegt der ~ begraben, ßg. Iste güclük burada, wie ^ und Katze leben kedi ile köpek gibi yasa-mak (od. hirlasmak od. gecirrmek); Großer (Kleiner) ^ astr. Büyük (Kücük) Köpek; du verdammter -/ V seni itoglu itl ein dicker ^fig. Fl.fahisbirhata2.hosolmayan bir mesele 3. zahmetli bir is 4. kuyruklu yalan 5. Akan sular durur! -e, die viel bellen, beißen nicht. Spr. (ok haviayan köpek isirmaz. Spr.; Ein lebendiger ^ ist besser als ein toter Löwe. (Bibel) Sag tilki ölmü§ asiandan iyidir. Spr.; Viele -e sind des Hasen Tod. Spr. Kirk kurda bir asian ne yapsin? Spr.; Getroffener ~ bellt. Al kaşağıyı gir ahıra. yarasi (od. yagrisi) olan kocunur. Der ~ bellt, aber die Karawane zieht weiter. 11 ürür kervan yürür (od. göcer). Spr.; Ein blöder ^ wird selten fett. Aglamayan cocuga meme vermezier. Spr.; wie ein geprügelter ^ daherkommen köpekle(n)mek; Den letzten beiden die -e. Spr. Sona kalan dona kalir. Sona kalanin vay haline! Veyl ona ki sona kala! Spr., Von ihm nimmt kein ~ ein Stück Brot. 0, herkes tarafindan hör görülür. Adi kötüye cikti. auf den ^ kommen l. (gesundheitlich) kuvvetten düsmek 2. ßg. mahvolmak; kuskunu düsük olm. 3. ßg. ifläsa yüz tutmak; Wer mit den -en zu Bette geht, steht mit Flohen auf. Spr. tt ile cuvala girilmez kedi ile harara. Spr.; Kommt man über den ^, kommt man auch über den Schwanz. Spr. Arabanin ön tekerleginin gectiği yerden art tekerlegi de gecer. Spr.; vor die -e gehen mahvolmak, telef olm.

  • Türkçe

   (e.) (r.) (hunt)
   köpek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.