Huld ne demek? Huld nedir? Huld anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   huld

   Türkçe

   Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü


   hlk. Sıraca.

  • Türkçe

   Osmanlıca


   Ebedilik. Sonu olmayan. Sonu olmamak

  • Türkçe

   Huld

   Türkçe

   Osmanlıca


   Ebedilik. Sonu olmayan. Sonu olmamak.

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Huld

   Türkçe

   [die] lütuf, teveccüh, iyilik

  • Türkçe

   / teveccüh, lütuf, iltifat, ahfet ^igen l. biat etm.; b-nin häkimligini kabul etm. 2. (e-r Leidenschaft) bse düskün, müptelä, hevesli olm. 3. (e-r Dame) b-ne kür yapmak 4. (e-r Ansicht) bir fikre taraftar olm. -igung / l. biat 2. allg. tebcii; arzi tazimat; saygilann sunulmasi reich; ~voll lütuf kär; (Adv.) tenezzülen; -e Worte an j-n richten b-ne iltifat etm.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.