Honig ne demek? Honig nedir? Honig anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Honig

   Türkçe

   {'ho:nih} r bal.

  • Türkçe

   [der] bal

  • Türkçe

   m l. bal 2. (der erste weißliche H. e-s neuen Schwarms) ogul (od. pamuk) ball; bal agzi 3. (türkischer) heiva; j-m ~ um den Mund (od. ums Maul) schmieren (od. streichen) fig. b-nin agzma bir parmak bal calmak; b-ni pehpehlemek; den ^ ausnehmen bal sagmak; Wo ^ ist, da sammeln sich die Wespen. Spr. Bal olan yerde sinek de olur. Spr. -biene/zo. bal ansi -drüsefbot. balö-zülük; nektar uzvu 2farben bal renginde 9gelb bal sansi -gras n bot. Misir mercimegi; san dan -klee m bot. kokulu san yonca -kuchen m (etwa): balli cörek -monat m balayi -satt m (der Blüten) balözü, rahik 2süß bal gibi (tatli) -wabe/bal petegi; dalak; (einzelne) gümec -zelle/ petek gözü

  • Türkçe

   (r.) ('ho:nih)
   bal

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.