Holz ne demek? Holz nedir? Holz anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Holz

   Türkçe

   ağaç-odun-kereste-tahta

  • Türkçe

   {'holpırih} inişli çıkışlı.

  • Türkçe

   [das] odun, ağaç, tahta, kereste

  • Türkçe

   n l. agac 2. (Brenn9) odun 2. (Nutz2) kereste, tahta; ^ hauen (spalten, hacken, machen) odun kesmek (kir-mak, yarmak); aus demselben ^ geschnitzt fig. aym hamurdan yogrulmus; Das ist viel ^1 F ^ok tuzlul -abfalle pl. kereste kirpintisi -ameise / zo. karaigne -apfel m dag elmasi -apfelbaum m bot. yabani elma agaci -arbeit / tahta isi -arbeiter m oduncu, baltaci 9artig agaccii, hascht -axt/oduncu baltasi -bank/ l. (Garten9) bank 2. (in alttürk. Kaffeehäusern) peyke -bau m ahsap yapi -bekleidung / tahta kaplama -bildhauer m tahta heykel yapan sanatkär -bime f bot. ahlat; (säuerliche) ayibogan, gelinbogan -blasinstrument n mus. ahsap nefes sazi -bock l. zo. (Zecke) kene 2. (Stützgestell) agac sipa 3. Schi. ahlat aga; ayi; pantollu hayvan -boden m tahta zemin

  • Türkçe

   (..er) (s.) (holts)
   tahta, kereste; odun

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.