Hintergrund ne demek? Hintergrund nedir? Hintergrund anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Hintergrund

   Türkçe

   ..e{'hıntırgrunt} r arka plan.

  • Türkçe

   [der] arka plan

  • Türkçe

   m l. arka plan (od. taraf) 2. (e-s Bildes) ze-min, fon; in den ^ gedrängt werden kenara atlimak; in den ^ treten lassen körletmek; arka plana atmak; in den ^ treten arkada kalmak; arka plana düsmek; silinmek; sich im -^ halten ikinci planda durmak -gründe pl. icyüz, künh, kok, ledünniyat 2gründlg l. (rätselhaft) muam-mali 2. (geheimnisvoll) esrarengiz 3. (schwer zu durchschauen) künhüne varilmasi zor -grund.musik / Th. arka müzi^i

  • Türkçe

   (..e) (r.) ('hıntırgrunt)
   arka plan

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.