Himmel ne demek? Himmel nedir? Himmel anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Himmel

   Türkçe

   - {'himıl} r gök.

  • Türkçe

   [der] gökyüzü, gök, sema; cennet; sayvan

  • Türkçe

   m l. gök, sema 2. (-s.gewölbe) gök yüzü (od. kubbesi), feiek, efläk 3. (Paradies) cennet 4. (Gott) Allah 5. (Baldachin) sayvan 6. (Klima) hava 7. (in der Malerei) ufuk; ^ und Hölle Ksp. kaydirak, seksek; ^ und Hölle in Beweg mg setzen yeri gö§ü yerinden oynatmak; Dem ^ sei Dankl Allaha sükür! Was hat mir der ~ doch alles angetan! Feiek bana neler etti! den ^ auf Erden haben saadet icinde yasamak; bahtiyar olm.; Das weiß der (liebe) ^f Kim bilir? aus heiterem ^ apansizin, birden-bire; in den ^ kommen cennete kavusmak; in den ~ heben göklere cikarmak; ballandirmak; um (des) -s willen! Zinhar! Olmaya ki! Sakinl unter freiem ^ acik havada; acikta; die Nacht unter freiem ~ verbringen acikta yatmak; (wie) vom ^fallen gökten zembille inmek zum — schreien (od. stinken) ayyuka cikmak

  • Türkçe

   (r.) ('himıl)
   gök

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.