Hilfsaktion ne demek? Hilfsaktion nedir? Hilfsaktion anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Hilfsaktion

   Türkçe

   [die] yardım

  • Türkçe

   / yardim -arbeiter m l. yardimci isci; muavin, asistan 2. (spez. beim Bau) rencper, cirak 3. (Beamter) kadro faziasi memur -armee / imdat ordusu ^bedürftig yardima muhtac 2bereit yardima hazir; halasina; halden anlar; Er zeigte sich immer ~. 0, herkese daima yardimda bulunuyordu. •dienst m muavenet hizmeti; yardim ser-visi -gelder pl. iane, sübvansiyon -kasse / yardim san-digi -kraft / yardimci eleman -kreuzer m muavin kruva-zör -lehrer(in/) m l. yardimci ögretmen 2. s. -schullehrer (in). -linie / l. math. mevhum hat 2. mus. katim cizgisi; hatti munzam -mittel n l. vasita, care, medar, kefaret 2. med. iläc -personal n: ohne — yardimsiz -quelle / yardim kaynagi; medar -regisseur m Th. yardimci rejisör -satz m math. yardimci teorem -schule / geri zekäli cocuklara mahsus ilkokul; (yardimci okul) -schul-lehrer(in /) m yardimci okul ögretmeni -truppen pl. yardimci kitalar -verb n gr. yardimci fiil; fiili iane -werk n sosyal yardim -zeitwort n s. -verb

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.