Hilfe ne demek? Hilfe nedir? Hilfe anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   Hılfe

   Türkçe

   Osmanlıca


   Muhalefet etmek, karşı gelmek. * Biri gidip diğeri geriye gelmek. * Biçildikten veya yandıktan sonra biten ot. * Sonra biten yemiş.

  • Türkçe

   hilfe

   Türkçe

   Osmanlıca


   Muhalefet etmek, karşı gelmek. * Biri gidip diğeri geriye gelmek. * Biçildikten veya yandıktan sonra biten ot. * Sonra biten yemi

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Hilfe

   Türkçe

   n {'hilfı} e yardım.

  • Türkçe

   [die] yardım; yardımcı, hizmetçi

  • Türkçe

   /l, yardim, muavenet, müzaheret 2. (Rettung) imdat 3. (Stütze) arka, destek, mesnet 4. mil. takviye kitalan 5. (Hilfsmittel) vasita, care, medar, yol 6. (P.) yardimci, hizmetci; erste — ilk (tibbi) yardim; j-m ^ leisten b-ne yardim etm.; omuz vermek; ~ bekommen yardim (od. iyilik) görmek; sich von niemand ^ versprechen können ist Allaha kalmak; Erwarte keine ~ von dem, der selber ^ benötigt. Kelin medan olsa kendi basina olur. Spr. Kelin yagi olsa (kendi) basina sürer. durch Ihre ^; dank Ihrer ^ himmetinizle, sayenizde; mit ^ (m. Gen. od. von) yardimiyle, himmetiyle;- istifade ederek; vasitasiyle; ohne fremde ^ adamsiz; tek basina; um ^ bitten yardim (od. imdat) istemek, istiane etm.; um ^ rufen istimdat (od. feryat) etm.; Zu ^1 Imdat l Yetisini Amanim! Can kurtaran yok mu? et. zu ^ nehmen bsi kullanmak; bsden istifade eim.; j-m zu ^ kommen (od. eilen) imdadma yetismek (od. kosmak) °flehend yalvararak; imdat isteye-rek -lelstung / l. s. Hilfe 2. (gegenseitige) yardimlasma, teavün 3. (vereinte) imece -ruf m l. istimdat, feryat 2. (Ansuchen um Hilfe) yardim isteme "Stellung / (beim Turnen) yardim durusu 2suchend imdat isteyerek

  • Türkçe

   (n.) (e.) ('hilfı)
   yardım

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.