Hieb ne demek? Hieb nedir? Hieb anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Hieb

   Türkçe

   kesim

  • Türkçe

   e {hi:p} r darbe, vuruş; taş, iğneleyci söz.

  • Türkçe

   [der] vuruş, darbe; darbe yarası; taş, kinaye, iğneleyici söz

  • Türkçe

   m l. vurus, darbe 2. (Schlagspur) darbenin biraktigi eser 3. (Anzüglichkeit) kinaye, ta§ 4. (Feilen^) dis, centik; Der ^ gilt mir. ßg. Bu ta§ banadir. Der ^ sitzt. Darbe tarn yerine oturdu (od. isabet etti); Tas gedigine kondu. Hieb- und Stichwaffen pl. kesici ve batici aletier; Das Ganze ist hieb- und stichfest. Meselenin su götürür tarafi kalmadi. Auf e-n ^ fällt kein Baum Spr. Bir vurmakla agac devrilmez. Spr. -e pl. dayak, kötek, patak; F: patagos; Ein paar tüchtige ^ schaden (manchmal) gar nichts. Dayak cenetten cikmadir. Spr.

  • Türkçe

   (e.) (r.) (hi:p)
   darbe, vuruş; taş, iğneleyci söz

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.