Herz ne demek? Herz nedir? Herz anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   Herz

   Türkçe

   Osmanlıca


   Yırtmak.

  • Türkçe

   herz

   Türkçe

   Osmanlıca


   Yırtmak

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Herz

   Türkçe

   yürek-kalp-göbek-öz-merkez

  • Türkçe

   en {herts} s kalp. yürek; gönül.

  • Türkçe

   [das] yürek, kalp; göğüs; gönül; cesaret, yiğitlik; merkez, orta; göbek, cücük; kupa

  • Türkçe

   n l. kalp, yürek 2. (Mut) yürek, cesaret 3. (Seele) gönül, ruh, can; Allahin evi 4. (Brust) gögüs, koyun, kucak 5. (Mitgefühl) yürek, insaf, merhamet 6. (Mittelstück) göbek, merkez; (bei Zwiebeln, Salat usw. a.) cücük 7. Ka. kupa, kör 8. (bei Tauwerk) naut. fitil 9. (flammendes od. tränendes ~) bot. kanli yürek; cigerci singi; j-m das ^ zerreißen icini tirmalamak; yüregini sizlatmak; cigerini dogramak; ein ^ und e-e Seele göbegi beraber kesilmis; canciger; Sie sind ein ^ und e-e Seele, tctikleri su ayn gitmez. kein ^ haben b-de kalp olmamak; j-m das ^ im Leibe brechen b-nin kalbini kirmak; sein ^ ausschütten, sich das ~ erleichtern dert yanmak; kalbini dökmek; Hast du denn kein ~ im Leibe? Sende hi^ yürek yok mu ? Da lachte mir das ^ im Leibe, (yök sevindim. j-m das ^ schwer machen b-ni üzmek; j-m e-n Stich ins ^ geben ßg. yüregini ciziaimak} j-m schier das ^ abdrücken icinin ya^i erimek; sich ein -^ fassen cesaretlenmek; j-s ^ gewinnen b-nin gönlünü aviamak; sein ^ verschenken b-ne gönül baglamak; seinem -en Luft machen derdini dökmek; yüregini bosaltmak; Das ^ bleibt immer jung. Spr. Gönül fanmaz (kanmaz, kocamaz). Spr. sein ^ an et. gehängt haben bsde gönlü olm.; das ^ auf der Zunge haben sir saklamamak; sözünü esirgememek; samimiyetle konus-mak; sich das ^ aus dem Leibe reden yürek tüketmek;

  • Türkçe

   (en.) (s.) (herts)
   kalp. yürek; gönül

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.