Herr ne demek? Herr nedir? Herr anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   herr

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Eşekleri çiftleşmeye kışkırtma ünlemi.

  • Türkçe

   Osmanlıca


   Köpek uluması, köpek hırlaması

  • Türkçe

   Herr

   Türkçe

   Osmanlıca


   Köpek uluması, köpek hırlaması.

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   Herr

   İngilizce

   n. Mister, title of courtesy placed before a man's last name (German)

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Herr

   Türkçe

   en {her} r bay, bey, efendi; Tanrı; sahip; zat.

  • Türkçe

   [der] bay; bey, beyefendi, efendi; sahip; centilmen, çelebi; derebeyi, senyör; ağa

  • Türkçe

   m l. (bey-)efendi 2. (Gott) Allah; Cenabi Hak; Mevlä 3. (Besitzer) sahip, iye, jur. mutasarnf 4. (Beherrscher) hükümdar 5. (beim Tanz) kavalye 6. bist. (Lehns0) derebeyi, senyör 7. (vornehmer) celebi, centilmen 8. (bäuerlicher) aga 9. (Arbeitgeber) isveren, patron 10. (vor e-m Namen) bay; (nach e-m Namen) bey, efendi, beye-fendi 11. (ohne Namen) zat, bey, bay 12. (bei Anrede von Nichttürken) Mösyö; gel.a. Herr, Mister, Senyör usw. 13. (Mann) erkek; meine -en bayiar; beyefendiler; Der ^ gebe ihm die ewige Ruhe! Mevlä rahmet eyliye! ^ der Lage duruma häkim; aus aller -en Länder yedi iklim dort bucaktan; ^ Ober! Baksan(iz)a! Garson! ^ Vater (va.) beybaba; Ihr ^ Vater babamz; pederiniz beyefendi; Ein ^ hat nach Ihnen gefragt. Bir bey (bay) sizi aradi. junger ^ kücük bey; e-r Sache ^ werden bsi yenmek; bir isin hakkmdan (uhdesinden, üstesinden) gelmek; sich zum -n machen (von) bsi ele gecirmek; bse häkim olm.; Den Seinen gibts der ^ im Schlaf, (mst.spött.) Baykusun kismeti ayağına gelir. Spr.; Er ist nicht mehr ^ seinerSinne. Kendine artik malik de^ildir. den großen -n spielen büyüklenmek; büyüklük (od. beylik) taslamak; kurul-mak, kasilmak; Wie der ~ sos Gescherr. Spr. Efendi ne ise usagi da odur. Imam osurursa cemaat sicar. Spr. Böyle a§anm böyle hizmetkän olur. Spr.; nicht wissen, welchem -n man dienen soll hangi peygambere kulluk edecegini sasirmak; ein vornehmer ~ werden kibarlasmak

  • Türkçe

   (en.) (r.) (her)
   bay, bey, efendi; Tanrı; sahip; zat

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.