Henker ne demek? Henker nedir? Henker anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Henker

   Türkçe

   - {'henkır} r cellat.

  • Türkçe

   [der] cellat

  • Türkçe

   m celiät; Ich frage den ^ danach! Umurumda bile degill Scher dich zum -/ od. Daß dich der -/ Allah beläni versin! Yikil karsimdan! Daraus werde der ^ klug! Gel de buna sen akil erdir! zum ^1 hay melun seytan! -s.beil n celiät satin -s.knecht m celiät yamagi -s.mahl-zeit / l. idam mahkümunun yedigi son yemek 2. hum. veda yemegi Henna / bot. kina; mit ^ färben kina koymak; kinalamak -Strauch m bot. kina agaci

  • Türkçe

   (r.) ('henkır)
   cellat

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.