Hase ne demek? Hase nedir? Hase anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   hase

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Patiska.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   haşe

   İngilizce

   (N.)
   caparison

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Hase

   Türkçe

   n {'ha:zı} r tavşan.

  • Türkçe

   [der] tavşan

  • Türkçe

   m zo. tavsan; falscher ^ (Kochkunst) klyma kizart-masi; Mein Name ist ^, ich weiß von nichts. Hie maluma-tim yok. Da liegt der ^ im Pfeffer. F t sie isin müskül noktasi burasi. sehen^ wie der ^ lauft fig. islerin ne sekil alacagmi görmek; Er ist kein heuriger ^ mehr. F Acemi cayiak de^ildir kil Viele Hunde sind des -n Tod. Spr. ^ok kannca deveyi öldürür. Spr. Kirk kurda bir asian ne yapsm ? Spr.

  • Türkçe

   (n.) (r.) ('ha:zı)
   tavşan

Fransızca  Fransızca » Türkçe Türkçe
  • Fransızca

   hase

   Türkçe

   [la] dişi tavşan

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.