HUD ne demek? HUD nedir? HUD anlamı - Ne Demek? nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   hud

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (ara.) er. - hz. hud (a.s). ad kavmine gönderilen peygamber. -kur'an'da ismi geçen 24 peygamberden biridir. dalalet ve sapıklık içinde olan kavmini ıslah için çok uğraştı fakat onlar, hud'a inanmadılar
  • Türkçe

   Osmanlıca


   f. Miğfer, baş zırhı
  • Türkçe

   Hud

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (Arapça) - Hz. Hud (a.s). Ad kavmine gönderilen peygamber. Kur'an'da ismi geçen 24 peygamberden biridir. Dalalet ve sapıklık içinde olan kavmini ıslah için çok uğraştı fakat onlar, Hud'a inanmadılar
  • Türkçe

   Osmanlıca


   f. Miğfer, baş zırhı.
  • Türkçe

   Hûd

   Türkçe

   Osmanlıca


   Ad kavminin peygamberi.
İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   HUD

   İngilizce

   (in combat airplanes) glass panel on the front of the pilot's chamber in which flight and battle data are displayed along with the view of the outside worldHUD (Heads-Up Display)
  • İngilizce

   U.S. federal agency that deals with subsidized housing community planning and development of cities2HUD (Department of Housing and Urban Development)

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır. "Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelimelerin sesli sözlük telaffuzlarını dinleyebilirsiniz. Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir..