Höhe ne demek? Höhe nedir? Höhe anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Höhe

   Türkçe

   n {'hö:ı} e yükseklik, tepe.

  • Türkçe

   [die] yükseklik, irtifa; yükselti, rakım; tepe

  • Türkçe

   /l, yükseklik, irtifa 2. (über dem Meer) rakim, altitüt, yükselti 3. (An0) tepe 4. (Gipfel) zirve, tepebasi; fig. evcibalä 5. (von Tönen) incelik 6. (e-r Summe) miktar 7. (Erhabenheit) ulviyet. yücetik 8. (bei Meeresangaben) acik(-lar); Das ist doch die ^1 Üstüme iyilik saghk! Buna pes dogrusu! Bu kadan da artik fazia! auf der — l. (Sport) formunda 2. (geeignet) ise yarar 3. (der Zeit) asnn adami 4. (seines Glücks) saadetinin en yüksek derecesinde 5. (z. B. von Bakirköy) Bakirköy aciklannda; in gleicher ^ (mit) l. ... ile aym hizada 2. flg. atbasi beraber; in geringer ^ alcaklarda; in die ^ steigen l. yükselmek 2. (Flugzeug) havalanmak; in die ~ schießen boya cekmek; boy atmak; gelismek; nesvünema bulmak; in die ^ gehen l. (Preise) yükselmek, firlamak 2. (steil) sarplas-mak 3. (Teig) kabarmak; in die ^ heben yukan kaldir-mak; in die — treiben (od. schrauben) (Preise) yükselt-mek. firlatmak; in die ^ kommen \. adam sirasina gec-mek; sivrilmek 2. (Volk) itilä etm., yükselmek; in die ^ springen ziplamak; in ganzer ^ aufgerichtet dimdik

  • Türkçe

   (n.) (e.) ('hö:ı)
   yükseklik, tepe

  • Almanca

   hohe

   Türkçe

   ('ho:ı)
   yüksek; yüce

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.