Fliegen ne demek? Fliegen nedir? Fliegen anlamı - Ne Demek? nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   fliegen

   Türkçe

   {'fli:gın} uçmak.
  • Türkçe

   uçmak
  • Türkçe

   (v.) ('fli:gın)
   uçmak
  • Almanca

   Fliegen

   Türkçe

   ^n (infr.) l. ucmak 2. (in die Luft) berhava olm. 3. (Fahne) dalgalanmak 4. (entlassen werden) F kapi disan olunmak; pasaportunu al mak 5. (am ganzen Körper) tir tir titremek 6. (auf j-n od. et.) cok cezp edilmek, ilgilendirilmek 7. (durchs Examen) F imtihanda muvaffak olmamak 8. (j-n um den Hals) boynuna atlimak; (/r.) l. ucakla nakletmek 2. (Flugzeug) idare etm.; in die Luft ^ lassen atmak, ucurmak, berhava etm.; Alle Vögel ~. Ksp. Uctuuctu. Dieses Flugzeug fliegt tausend Kilometer in der Stunde. Bu ucak saatte bin kilometre gider. Die gebratenen Tauben ~ e-m nicht in den Mund. Spr. Armut pis, a^zima düs, hi^ olur mu külfetsiz is? Spr.

   -n n ucma, ucakcilik fliegend: -er Händler seyyar satici; gezginci esnaf; -e Festung mil. ucar kale; -e Untertassen pl. ucan daireler; -es Lazarett mil. seyyar hastane; -er Hund (Fledermausart) zo. ucar köpek; -er Fisch zo. ucar-balik; -es Personal (Ggs. Bodenpersonal) ucucu personel; -e Hitze med. ate§ basma; mit -en Händen heyecania titreyen elleriylp

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır. "Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelimelerin sesli sözlük telaffuzlarını dinleyebilirsiniz. Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir..