Betain ne demek? Betain nedir? Betain anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   betain

   Türkçe

   Kimya Terimleri Sözlüğü (II)


   Formülü (C5H11NO2.H2O) , mol kütlesi 135,2 g e.n. 293 °C olan, renksiz, suda ve alkolde çözünen; monoklinik kristal yapılı, pancardan veya sentetik olarak elde edilen bir alkoloit.

  • Türkçe

   Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü


   Kolinin oksidasyonuyla biçimlenen amin yapısında olan ve bir vitamin olmamasına rağmen, kolin ve metiyonine duyulan gereksinimi azaltan madde.

  • Türkçe

   Osmanlıca


   Astarlar.* Yatak yüzleri

  • Türkçe

   Betain

   Türkçe

   Osmanlıca


   Astarlar.* Yatak yüzleri.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   betain

   İngilizce

   betaine

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Betain

   Türkçe

   betain

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.