Bergen ne demek? Bergen nedir? Bergen anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   Bergen

   İngilizce

   n. city in Norway; male first name; family name

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Bergen

   Türkçe

   dağlar

  • Almanca

   bergen

   Türkçe

   kurtarmak

  • Türkçe

   {'bergın} kurtarmak.

  • Türkçe

   kurtarmak¡

  • Türkçe

   l. (aus Schutt, Wasser usw.) cikarmak 2. (aus e-r Gefahr) kurtarmak 3. (in Sicherheit bringen) emniyet altma almak 4. (die Segel) yelken baglamak; yelkenleri indirmek 5. (verstecken) gizlemek, saklamak 6. (enthalten) ihtiva etm.; bse gebe olm. 7. (Verwundete) topla-mak; s. a. geborgen

  • Türkçe

   (v.) ('bergın)
   kurtarmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.