Bereitschaft ne demek? Bereitschaft nedir? Bereitschaft anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Bereitschaft

   Türkçe

   hazırlık

  • Türkçe

   en {bı'raytşaft} e hazırlık, uyanık bulunma.

  • Türkçe

   [die] hazırlık

  • Türkçe

   / l. hazirlik 2. (innere) temayül, muvafakat, nza 3. mil. hazirlik (durumu, emri, kitasi); in ~ liegen mil. hazirlik durumunda bulunmak -s.befehl m hazirlik (od. hazir öl) emri -s.dienst m nöbetcilik -s.stel)ung / mil. hazirlik mevzii; ~ beziehen hazirlik mevziine girmek; -s.truppe / mil. hazirlik kitasi -s.zug m l. emre ve hare-kete hazir tren; hazirlik treni 2. mil. hazirlik takimi bereltstehen hazir bulunmak -stehend emre müheyya; el altmda; hazir -stellen s. bereithalten. 2stellung / mil. hazir tutulma/-wllHg l. (geneigt) istekli, mütemayil, razi, muvafik 2. (gern) isteyerek; seve seve; bonkör, mem-nuniyetle; can ve gönülle; gönül hoslugu ile 3. (~ gespendet) helälinden 9wHHgkelt/ l. nza, muvafakat 2. (guter Wille) hüsnüniyet, isteklilik, bonkörlük berennen (Fußballtor, Festung usw.) siddetle hücum etm. bereuen l. bse pisman olm., yerinmek; bsin pismanligini cekmek; (bsi yaptigina) nadim olm.; nedamet getirmek 2. (bitter) basini tastan tasa vurmak 3. (bedauern) teessüf etm., acimak; Wer seine Tochter nicht streng erzieht, bereut es später. Kizini dövmeyen dizini döver. Spr.; Ich habe es -o ff engestanden bereut, daß ich mich so bemüht habe. Dogrusu, emeklerime acidim.

  • Türkçe

   (en.) (e.) (bı'raytşaft)
   hazırlık, uyanık bulunma

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.