Benehmen ne demek? Benehmen nedir? Benehmen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Benehmen

   Türkçe

   davranış

  • Türkçe

   {bı'ne:mın} s davranış.

  • Türkçe

   [das] davranış, hareket, tutum, tavır¡

  • Türkçe

   (s.) (bı'ne:mın)
   davranış

  • Almanca

   benehmen

   Türkçe

   l. b-ni bsden mahrum birakmak 2. (j-m die Möglichkeit) yapmak imkänini selp etm. 3. (j-m den Atem) teneffüsüne mani olm.; soluğu kesmek 4. (j-m den Mut) cesaretini kirmak 5. (j-m die Lust) hevesini kirmak; (volkstüml.:) bsi kokutmak 6. (Hoffnung) ümidini kesmek; denizi kurutmak 7. (j-m den Kopf) basini şişirmek; sich ~ l. davranmak, hareket etm. 2. (schlecht) egri durmak 3. ro. s. sich ins Benehmen setzen. Er benimmt sich recht hochmütig. Yüksekten bakan bir hali var. Benimm dich! Terbiyeni {od. edebini) takin! die Aussicht ~ önünü kapamak; nezaretine hail olm.;
   Benehmen: n l. hattihareket, tavrühareket, halütavir, tavir, misvar, tutum, davrams, gidis, gelis 2. (gutes) terbiye, adabimuaseret, ertem, edep, görgü 3. (schlechtes) edepsizlik 4. (achtungsvolles) hatirşinaslik 5. (täppisches) hoyratlık; im ~ mit... ile yapi-lan anlasmaya {od. itiläfa) binaen; j-n ins ^ setzen tenvir etm.; sich ins ~ setzen (mit) anlasmak, itiläf etm., temasa gecmek, görüsmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.