Beleg ne demek? Beleg nedir? Beleg anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   beleg

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Erkeğin kız tarafına verdiği düğün hediyesi.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Kundak, çocuk bezi.

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Beleg

   Türkçe

   makbuz; alındı; belge; kanıt

  • Türkçe

   e {bı'le:k} r tic. makbuz alındı; belge, kanıt; örnek.

  • Türkçe

   [der] alındı, makbuz; kanıt, delil; örnek, misal¡

  • Türkçe

   m l. (Beweis) ispat 2. (Beweismittel) delil, beyyine; ispat vasitasi; tanit, hüccet 3. (Urkunde) vesika, beige; varaka(-i müspite); senct 4. (Quittung) makbuz, alindi 5. (Beispiel) misal, örnek -en l. (Platz mittels e-s Gegenstandes) üzerinc koymak; isgal etm. 2. (reservieren) angaje (od. rezerve) etm. 3. (bedecken) örtmek, setretmek 4. (m. Brettern, Fliesen usw.) dösemek 5. (verkleiden) kaplamak, iksa etm. 6. (weibliches Tier) asmak; döl almak 7. (beweisen) ispat etm.; deliller, misaller getirmek; evraki müspiteyi eklemek veya ibraz etm. 8. (Vorlesung) dersine kaydütescii olunmak 9. (m. Strafe) cezaya carptirmak; cezalandirmak 10. mit. a) (m. Bomben) bombalamak b) (m. Feuer) dövmek; ates altina almak c) (Dorf m. Soldaten) bir köye asker yerlestirmek 11. (m. e-m Namen) isim ve.mek; lakap takmak 12. (m. e-m Schimpfnamen) b-re bir küfür yapistirmak 13. (m. Beschlag) müsadere etm., vaziyet etm.; el koymak 14. (m. Abgaben) vergi tarh etm. 15. (wieder m. Truppen) askerilestirmek 16. (den ersten Platz) (Sport) birinciligi kazanmak 17. (Tau) naut. volta etm.; Er hat mich mit zwei unglaublichen Schimpfwörtern belegt. Bana olmayacak iki türlü hakaret kelimesi sarf etti. -lassen (z.B. Schafe) tohumlamak

  • Türkçe

   (e.) (r.) (bı'le:k)
   ((tic.)) makbuz alındı; belge, kanıt; örnek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.