Begriff ne demek? Begriff nedir? Begriff anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Begriff

   Türkçe

   terim; kavram

  • Türkçe

   e {bı'grit} r kavram.

  • Türkçe

   [der] düşünce, fikir; kavram

  • Türkçe

   m l. (gedankliche Vorstellung) fikir, dü^ünce, idi, konsept, tasavvur 2. /og. mefhum, kavram, had, terim 3. (Verstehen) anlayis, idrak, müdrike; keinen ~ haben (von) hie bir fikri ve malumat sahibi olniamak; zerre kadar bilmemek; bsi tasavvur etmemek; sich e-n ~ machen (von) fikir edinmek; e-n ~ geben (von) b$ hakkinda fikir vermek; im -e stehen et. zu tun -mak, -mek üzere olmak; Das geht über meine -e. Buna aklim ermiyor. Bir türlü havsalama sigmiyor. über alle -e (z. B. schön) son derece, fevkaläde, harikuläde; schwer von ~ anlayisi kit; an-layissiz; kaiin kafali; etkafali, gabi; V; natokafa(-s) 2en -mak, -mek üzere olan; -makta, -mekte olan 911ch log. iclemsel • •

  • Türkçe

   (e.) (r.) (bı'grit)
   kavram

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.