Befehl ne demek? Befehl nedir? Befehl anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Befehl

   Türkçe

   komut; emir

  • Türkçe

   e {bı'fe:l} r emir, direktif.

  • Türkçe

   [der] emir, kumanda, komut

  • Türkçe

   m l. emir, hüküm, irade, ferman, komut 2. (Befehlsgewalt) kumanda; e-m ~ nachkommen bir emre icabet etm.; buyruk tutmak; auf höheren ~ yüksek makamm emri üzerine; emri äli mucibince; bis auf westeren ~ yeni emre kadar; i^an ahire kadar; unter j-s ~ stehen b-nin kumandasi altinda bulunmak; zu -~1 ba} üstüne! sag oll ~ zur Rückkehr geri dönme emri; geri dönmeyi natik bir emir ^en l. emretmek; emir vermek (od. buyurmak) 2. (befehligen) kumanda etm. 3. (seine Seele Gott —) ruhunu Allaha teslim etm. Gott befohlen! (z. va.) Allaha ismarladik Wer ~ will, muß erst gehorchen lernen. Hizmet etmesini ögrenmeyen efendilik ede-mez. Spr.

  • Türkçe

   (e.) (r.) (bı'fe:l)
   emir, direktif

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.