Bart ne demek? Bart nedir? Bart anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   bart

   Türkçe

   Divanü Lügatit-Türk


   (Oğuz) su içilen bardak

  • Türkçe

   Divanü Lügatit-Türk


   su içilen bardak; şarap ve benzeri akıcı nesnelerin ölçüsü

  • Türkçe

   Divanü Lügatit-Türk


   su içilen bardak

  • Türkçe

   Tarama Sözlüğü


   bk. baş bart.

  • Türkçe

   bârt

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Bağırtmak

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   Bart

   İngilizce

   n. male first name

İngilizce  İngilizce » Türkçe Türkçe
  • İngilizce

   bart

   Türkçe

   baronet

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Bart

   Türkçe

   sakal

  • Türkçe

   ..e {ba:rt} r sakal.

  • Türkçe

   [der] sakal; (anahtar) dil

  • Türkçe

   m l. (Kmn°) sakal 2. (Schnurr0) biyik 3. (Backen^) favori 4. (Schlüssel0) dil, dis, agiz; e-n ~ bekommen sakali bitmek; sakallanmak; sich e-n ~ stehen lassen sakal birakmak; sich den ~ sireichen sakalini sivaziamak (od. helällamak); struppiger (ungepflegter, verwilderter) ~ makas degmedik sakal; Dos hat ja so nen Bart! F Sagir sultanin bile duyup bildigidir. Jetzt ist der -- abl F Da-namn kuyrugu koptu! in den ~ brummen kendi k-ne minidanmak, homurdanmak; j-m um den ~ gehen flg. sakalma göre tarak vurmak; nabzina göre serbet vermek; nabzina girmege bakmak; tezgähtarilk etm.; kinlip dökülmek; gururunu oksamak; dil dökmek; agzinapiyaz (od. bir parmak bal) calmak; gazel okumak; sich um des Kaisers ~ streiten flg. olmayacak bir sey icin münakasa etm. -äffe m zo. asian kuyruklu makak -binde / biyikbagi -blume / (o(. mavi sakalli -ein pl. balik biyiklari -en.wale pl. zo. dissiz balinalar -faden pl. s. Barteln -flaum m tüy -llechte / med. sikoz -geler m zo. sakalli akbaba; kuzuka-pan, ötlegi, usakkapan -gras n bot. safun; idrisotu, Mekke ayrigl -grundel / zo. gelincik; copra baligi -haar n sakal kill -haare pl. (des Propheten) lihyei serife; sakali serif; risi Muhammedt (od. Peygambert)

  • Türkçe

   (..e)(v.) (ba:rt)
   sakal

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.