Bahn ne demek? Bahn nedir? Bahn anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Bahn

   Türkçe

   yol; hat; demiryolu; yörünge; en; genişlik

  • Türkçe

   en {ba:n} e yol, hat; bulvar; yörünge .

  • Türkçe

   [die] demiryolu; yol, hat; yörünge; pist; kumaş eni

  • Türkçe

   / l. yol, hat 2. (Eisen^) demiryolu, simendifer, tren 3. (Eis^) buz sahasi; patinuvar 4. (Lauf~) kariyer, silk 5. (Bewegungs~, Flug~, Geschoß~) yörünge, mahrek 6. (Kampf~) pist, stad, aren 7. (bei Textilien) kumasın muayyen genisligi; depirmi, pano 8. (Strecke) parkur, güzergäh 9. (e-s Schiffes) iz veya rota 10. fig. cigir 11. (Entwicklung) seyir 12. naut. (Breite e-s Segels) yaprak; ~ frei! Varda! Destur! Savulun! freie ~ haben fig. yolu acik olm.; meydani bös bulmak; Ich habe meinen Freund an die ~ gebracht. Arkadasimi gecirmege gittim (volkstüml.: yola vurdum); auf die schiefe ~ geraten fig. yolunu sapitmak; aus der ~ geraten ciginndan cikmak; in geregelte -en kommen hale yola girmek; in j-s -en wandeln izinden yürümek; von seiner ~ abweichen astr. mahrekini sasirmak

  • Türkçe

   (en.) (e.) (ba:n)
   yol, hat; bulvar; yörünge

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.