Ausschalten ne demek? Ausschalten nedir? Ausschalten anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Ausschalten

   Türkçe

   cereyan kesme; akım kesme; boşa alma

  • Almanca

   ausschalten

   Türkçe

   söndürmek; kapamak; cereyanını kesmek; debreye
   etmek; boşa almak

  • Türkçe

   {'ausşaltın} söndürmek, kapamak .

  • Türkçe

   kapamak, kesmek, akımı kesmek; hariç tutmak, dahil etmemek; dikkate almamak; katmamak, ayırmak; (ışık, radyo) kapamak

  • Türkçe

   tr. l. (ausschließen) icine almamak; haric birakmak; dahil etmemek 2. (nicht beachten) dikkate, nazan itibara almamak 3. (beseitigen) ayirmak, bertaraf etm., uzaklastirmak; kendi haline birakmak 4. (Strom) cereyani kesmek 5. (Radio) kapamak 6. (Sport) tasfiyeye ugratmak 7. (Motor) debreye etm.; intr. seit. tasfiyeye ugramak 9er m el. anahtar, katia, enterüptör; cereyan kesici; kupsirküvi, disjonktör

  • Türkçe

   (v.) ('ausşaltın)
   söndürmek, kapamak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.