Ausrede ne demek? Ausrede nedir? Ausrede anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Ausrede

   Türkçe

   kaçamak-bahane-mazeret-özür

  • Türkçe

   n {'ausre:dı} e bahane, mazeret .

  • Türkçe

   [die] özür, mazeret; kaçamak, bahane

  • Türkçe

   / l. kacamak, bahane 2. tsallül, mazeret, itizar, özür; e-e ~ finden bir isin kulpunu bulrnak; tutamak {od. kacamak) bulmak; taazzür etm. kacimsamak, taallül etm.; die unmöglichsten -n vorbringen b-ne kurtmasali okumak; öküzün altinda buza^i aramak; maval yuttur-mak; kirk dereden su getirmek \ faule ^ devekusu siyaseti; sacma; gülünc mazeret; beynamaz özrü; um e-e ~ nicht verlegen sein yumurtaya kulp takmak; gözünü kipma-dan yalan mazeret uydurmak; Um e-e ^ braucht man nicht verlegen zu sein. Yalan kitligma kiran girmedi. Da hilft jetzt keine ^. Amam zamani yok. Beyhude cencni yorma! Qn l. sözünü bitirmek 2. (j-m et.) b-ni bsden caydirmak, vazgecirmek; aklini celmek; sich ^ \ l. istedigi kadar konusmak 2. (mit j-m) b-le konusup anlasmak 3. (sich entschuldigen) k-ni mazur göstermek 4. (Ausflüchte machen) kacamak yapmak 5. (sein Herz ausschütten) derdini dökmek 6. (auf j-n) kabahati b-nin üzerine atmak; j-n nicht ^ lassen b-nin sözünü kesmek; lafim agzina tikamak; Laß mich doch ^t Harn armut gibi bogazima tikilma! Das lasse ich mir nicht ^. Bundan beni vazgecirtemezier.

  • Türkçe

   (n.) (e.) ('ausre:dı)
   bahane, mazeret

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.