Ausnahme ne demek? Ausnahme nedir? Ausnahme anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Ausnahme

   Türkçe

   istisna

  • Türkçe

   -n {'ausna:mı} e ayrılık, istisna .

  • Türkçe

   [die] kuraldışı, istisna

  • Türkçe

   / istisna, saz; mit ~ von müstesna (haric) olmak üzere; -dan, -den sarfmazar; alle ohne ~ bilc^istisna; hep birden; e-e ~ bilden istisna teskil etm.; Das bildet e-e ~ von der Regel. Bu, bir yz teskil eder. Bu, kaideden inhiraf eder. e-e ~ machen (bei, für) l. pej. iltimas etm. 2. c;/g. biri hakkinda istisnai bir muamelede bulunmak -angebot n istisna! (od. fevkaläde) tekiif -fall m islisnai (od. fevkaläde) hal; müstesna vaka; müstenalik, istisnaiyet, aynklik -gerichte pl. istisnai mahkemeler -gesetze pl. fevkaläde haller kanunlan -tage pl. (in e-m Geschäft) kelepir satis günleri -zustand m l. istisnal vaziyet; fevkaläde haller 2. (Belagerungszustand) idarei örfiye; siki y&netim

  • Türkçe

   (n.) (e.) ('ausna:mı)
   ayrılık, istisna

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.