Ausgang ne demek? Ausgang nedir? Ausgang anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Ausgang

   Türkçe

   çıkış; sonuç; filiz sürme; filizlenme

  • Türkçe

   ..e {'ausgang} r çıkış; sonuç .

  • Türkçe

   [der] çıkış; son, nihayet, akıbet; sonuç, netice; sokağa çıkma

  • Türkçe

   m l. (Ausgehen) sokaga cikma 2. (örtlich) cikis (yeri); mahrec, cikit, agiz 3. (als Aufschrift) cikihr 4. (Freizeit) hizmetcinin izni 5. (Ende) son, nihayet, akibet, encam 6. (Ergebnis) sonuc, netice 7. (ausgehende Akten) giden evrak; evraki sädira 8. s. -s.punkt; der ~ der Angelegenheit isin sonu; encami kär; guter ~ (z.B. e-s Abenteuers) mutlu sonu( 9s (Präp.in.Gen.) bsin sonunda s.punkt m l. mebde; baslangic (od. hareket) noktasi 2. mil. harekät cikis noktasi 3. mit. (fester) köprübasi 4. (e-r rhet. Abschweifung) girislik, girizgäh 5. (e-r Entwicklung) cekirdek 6. (Gegebenheit) done (donnee) -s.stellung/spez.m((. ykis (od. hareket) mevzii; ilk mevzi -s. verbot n l. (Strafe für interne Schüler) izinsiz 2. mil. izinsizlik 3. (polizeilich) evden cikma yasagi

  • Türkçe

   (..e) (r.) ('ausgang)
   çıkış; sonuç

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.