Ausführung ne demek? Ausführung nedir? Ausführung anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Ausführung

   Türkçe

   tip; model; yapma; gerçekleştirme; yerine getirme;
   oluşum; açıklama

  • Türkçe

   en {'ausfü:rung} e yerine getirme, uygulama, gerçekleştirme .

  • Türkçe

   [die] gerçekleştirme; ifa, icra; açıklama, izah

  • Türkçe

   / l. (Verwirklichung) hakikatlestirme; tahakkuk ettirme 2. (eingehende Erklärung) tafsiläth izah 3. (Herstellungsart) yapilis 4. (Gestaltung) teskil, tesekkül, sekil 5. (Durchführung) yürütüm, infaz, icra 6. (-en pl.) (e-s Redners) beyanat; Was bedarf es noch weiterer -en? Sözü uzatmaga ne hacet? in -~ des erhaltenen BeJehls aldigi emir üstüne; zur -• bringen kuvveden fiile cikarmak; hakikatlestirmek; realize etm.; gerceklestirmek; zur ~ gelangen tatbik mevkiine konulmak; nicht zur ~ gelangen kuvvede kainyk; kägit üzerinde kalmak -s.be-stimmungen pl. talimatname, yönetmelik, izahname -s.organ n pol. yürütme organi

  • Türkçe

   (en.) (e.) ('ausfü:rung)
   yerine getirme, uygulama, gerçekleştirme

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.