Ausdruck ne demek? Ausdruck nedir? Ausdruck anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Ausdruck

   Türkçe

   ifade; deyiş, tabir; terim

  • Türkçe

   e {'ausdruk} r ifade, deyiş; terim .

  • Türkçe

   [der] ifade; deyim, tabir

  • Türkçe

   m l. (Wort) söz, laf, kelime, tabir, deyim 2. (Aussage) ifade, anlatis, anlatim, beyan 3. (Fach~) istilah, terim 4. s. Ausdrucksweise 5. (Nachdruck) canlilik, manalılık 6. (typisches Kennzeichen) alämeti farika; vasfi mümeyyiz; karakteristik 7. (Symbol) sembol 8. (Gesichts~) simanın (cehrenin) ifade ettigi mana 9. mus. deyim, ifade 10. (Zeichen, Äußerung) izhar, tezahür; Entschuldigen Sie bitte den (unziemlichen) ~1 ayıptır söylemesi! Sözüm yabana! Tabirimi mazur görünüzl Häsa huzurdan! (volkstüml.): Häsa sözüm tavandan disarı! Ist das überhaupt ein ~ dafür? Bu da söz mü? seiner Zufriedenheit ~ verleihen memnuniyetini izhar etm.; Sommersprossen verleihen e-m Gesicht mitunter e-n liebenswerten ~. çiller, yüze bazen sevimli bir mana verir. zum ~ bringen ifade, izhar, beyan etm.; ifadelendirmek

  • Türkçe

   (e.) (r.) ('ausdruk)
   ifade, deyiş; terim

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.