Aufschlag ne demek? Aufschlag nedir? Aufschlag anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Aufschlag

   Türkçe

   fiyat artışı; pantolon paçası; düşen tohum gençliği

  • Türkçe

   ..e {'aufşla:k} .r (fiyat) artış; (pantalon) paça; (tenis) servis .

  • Türkçe

   [der] (fiyat) artış, zam; (pantolon) paça; (tenis) servis; vurma, çarpma; giysinin dışarıya kıvrık kısmı

  • Türkçe

   m l. düsme, sukut 2. (Rikoschettieren) sekme 3. mil. vurus, düsüs, isabet, sekmc, müsademe 4. mil. (-stelle) vurus noktasi 5. (Ärme^) kol devrigi; yen kapagi 6. (Kragen9) yaka kivnmi; klapa, röver 7. (Hosen9) pan- talon pacasi 8. (Preis9) yükselis, artma, tereffü 9. (Ver- kaufsspanne) alim satim fiyat farki 10. (Zuschlag) zam, ikramiye 11. (Tennis) servis 12. (Weberei) argac, an$ 13. (Augen^) gözlerin yukanya kaldinimasi; den ~ haben (Tennis) servis yapmak 9en intr. l. düsmek, sukut etm., ycre vurmak 2. (rikoschettieren) segirtmek, sekmek; satha temas etm. 3. spcz.mil. vurmak, carpmak, isabet etm. 4. (Waren) pahalilasmak 5. (mit dem Preis) fiyatin» artirmak 6. (m. et. auf e-n Gegenstand) vurmak; tr, l. (Nüsse usw.) kirmak 2. (den Rand von et.) devirmek, kivirmak, cevirmek; (Ärmel, Hose) sivamak 3. (Buch, Wort) acmak, aramak, müracaat etm. 4. (Maschen) ilk ilmikleri yapmak; örniege baslamak 5. (Bett, H;uis, Zrlt) kurmak 6. (Spk.; Augen) acmak 7. (Augen a.} yukanay kaldirmak 8. (Gelächter) kahkaha koyuverinrk, ^^ivcr- mek, atmak 9. (Schuhe) kaliba koyarak genisletmek 10. (sich den Arm) düserken kolunu yara etm. 11. (Hufeisen) vurarak tespit etm. 12. (Talje) naut. palanga donatmak; sich ~ (z.B. das Knie) düserek yaralanmak; s. a. auf- geschlagen

  • Türkçe

   (...e) (r.) ('aufşla:k)
   (fiyat) artış; (pantalon) paça; (tenis) servis

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.