Aufbau ne demek? Aufbau nedir? Aufbau anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » Türkçe Türkçe
  • İngilizce

   aufbau

   Türkçe

   katyapi

  • İngilizce

   Aufbau

   Türkçe

   Mühendislik Terimleri


   Katyapı

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Aufbau

   Türkçe

   yapı;bina;montaj;kurma

  • Türkçe

   e {'aufbau} r yapı; tesis; teşekkül, kuruluş .

  • Türkçe

   [der] yapı, bina; inşa, kurma, yapma; dekor

  • Türkçe

   m l. yapi, bina 2. (Oefüge) teskil, tesekkül, terettüp, in$a 3. (Gründung, Einrichtung) kurma, kurulus, organizasyon, tanzim 4. (bei Auto) sasi. karoseri, gövde 5. Th. dekor 6. (oberer Bauteil) bsin üst kismi 7. (Wieder~) kalkinma 8. (künstlerischer) kompozisyon, konstrüksyon 9. (er/in. monta.j ~en l. yapi yapmak; fnsa etm. 2. (bilden) teskil etm., tertip etm., yaratmak 3. (gründen, einrichten) kurmak, tanzim etm. 4. techn. montaj yapmak; monte etm.; takistirmak 5. (ausgestalten) imar etm. 6. (planmäßig) planla(stir)mak; sich ~ l. (auf) bse dayanmak 2. (vor j-m) dikelmek, kurumlanmak 3. (aus) bsden tesekkül etm. 4. (sich auftürmen) toplanmak 9end kon- strüktif, kurucu

  • Türkçe

   (e.) (r.) 'aufbau)
   yapı; tesis; teşekkül, kuruluş

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.