Arbeitsrecht ne demek? Arbeitsrecht nedir? Arbeitsrecht anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Arbeitsrecht

   Türkçe

   iş hukuku

  • Türkçe

   -recht n is hukuku -rock m is ceketi -ruhe / bayram tatili; paydos -saal m (z.B. im Gefängnis) is odasi ^scheu tembel, hayiaz -scheu / tembellik, hayiazilk -schlichtungsausschuß m i§ ihtiläf- lan hakem kurulu -schule / päd. faal mektep; i; okulu -Schurz m pestamal -schütz m i§ emniyeti -streitigkeiten pl. i§ ihtiläflan --stunde/i§ saati -tag m i§ günü; bayagi gün -talje / naul. adi palanga -teilung / i§ bölümü; taksimi amal -tempo n calisma hizi -tisch m l. yazi masasi 2. (Werktisch) tezgäh -Überlastung /mesguliyetin fazialigi "unfähig alil, sakat, amellmanda -Unfähigkeit/ sakatlik -unlust / fütur, bikkinlik "unlustig bezgin, bikkin, meftur; dogduguna pisman; (alismaktan yilmis; lodos baligi gibi gevsek; dünden ölmü? -Verhältnis n i^ci ile isveren arasmda münasebet; i; durumu -Vermittlung / i§ bulma; plasman; (private) i; ve isci bulma simsarligi -vermittlungsbüro n (privates) i§ idarehanesi -Versicherung / i§ci sigortasi -vertrag m i§ akdi -Verweigerung / i§ten imtina -weise / l. calisma tarzi 2. (e-r Maschine) isleme tarzi -zeit / is müddeti; calisma saat- leri Zimmer n calisma odasi; kabine (dö travay) -zwang m jur. calistirma cezasi

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.