Anzeige ne demek? Anzeige nedir? Anzeige anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Anzeige

   Türkçe

   duyuru; ihbar; ilan; şikayet bildirimi

  • Türkçe

   n {'antsaygı} e ilån; ihbar; duyuru .

  • Türkçe

   [die] gazete ilanı; ihbar, şikâyet

  • Türkçe

   / !. (öffentliche) ihbar, teblig, bildiri 2. (Inserat) ilan 3. (Hinweis) delälet, isaret 4. (Mitteilung) haber, malumat 5. (Denunziation) curnal; ~ erstatten ilibaratta bulunmak °n l. (hinweisen auf) gostermek, delälet etm. 2. (mitteilen) bildirmek, habcr vermek 3. (bei der Polizei) ihbar etm.; adini (od. curnal) vermek; curnallamak 4. (in e-r Zeitung) ilan etm. 5. (deklarieren) beyan etm. 6. (kenntlich machen) isaret etm.; s.a. angezeigt, -n.blatt / ilänat gazetcsi n.büro n ilänat acentasi -n.wesen n iläncilik, reklamcilik -pflicht l. (bei e-r Krankheit) haber verme mecburiyeti 2. (polizeiliche) polise ihbar mükelle- fiyeti -r m l. iechn. detektör, endikatör, gösterge 2. F (Denunziant) muhbir, curnalci 3. (gazete ismi; meselä: Tagesanzeiger) -röhre/(Radio) isaret verici lamba

  • Türkçe

   (n.) (e.) ('antsaygı)
   il'an; ihbar; duyuru

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.