Anschlag ne demek? Anschlag nedir? Anschlag anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Anschlag

   Türkçe

   darbe; vuruş; afiş; ilan; suikast; kat yeri

  • Türkçe

   ..e {'anşla:k} r afiş, ilan; suikast .

  • Türkçe

   [der] darbe; afiş, ilan; suikast; tahmin; (harf) karakter; çarpma, vurma

  • Türkçe

   m l. vurma, carpma 2. (von Tasten) tuslara do- kunma tarzi; tuslayis 3. (Schätzung) klymet takdiri; baha bicme; tahmin 4. (Gewehr2) nisan vaziyeti 5. (-zettel) ilan, afis, plakart, aski 6. (Oberfall) tecavüz, bas- kin 7. (Attentat) suikast 8. (Putsch) darbe 9. (Vor0) proje, kesifname 10. (Haushaltsplan) gelir gider hesabi; bütce 11. techn. tespit, ergo; in ~ bringen l. (Gewehr) omuza dayamak 2. ßg. hesaba katmak 3. (schätzen) tah- min etm.; -~ aufj-s Leben cana kasteden tecavüz; e-n ~ planen komplo yapmak; e-n ^ verüben (auf) tecavüz etm., suikast (darbe, sabotaj) yapmak; bsi baltalamak 9en tr. l. carpmak, vurmak 2. (m. Nägeln) civjlemek mihlamak 3. (Bekanntmachung) yapistirmak 4. (Por- zellan) hafifce örselemek, zedelemek 5. (ertönen lassen) cinlatmak, dokunmak 6. (Faß) delmek, acmak 7. (be- werten) takdir etm., klymet bicmek 8. (auf j-n) silähini b-ne dogrultmak; b-ne nisan almak 9. (Tasten) tuslamak, tuse etm. 10. (e-e anderen Ton)ßg. agzini degis- tirmek 11. Segel ~/ (naut. Kommando) Arma direkl 12. (e-n gemäßigten Ton) ßg. asagidan almak; F: ufak ufak dogramak; s.a. angeschlagen; intr. l. (Hund) haviamaga baslamak 2. (Essen) yaramak 3. (Medizin) tesir etm.

  • Türkçe

   (e.) (r.) ('anşla:k)
   afiş, ilan; suikast

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.