Anlaß ne demek? Anlaß nedir? Anlaß anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   anlaş

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Karşı, ön taraf, gözönü, her taraftan görülebilen yer, meydan, açıklık.

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Anlaß

   Türkçe

   vesile; fırsat; neden

  • Türkçe

   [der] neden, sebep; fırsat, vesile; bahane

  • Türkçe

   m l. vesile 2. (Gelegenheit) firsat 3. (Vorwand) bahane 4. (Grund) sebep, sebebiyet 5. (Veranlassung) mucip, saik, güdü 6. (Zusammenhang) münasebet; ~ geben (zu) l. kapi acmak; yer vermek; sebebiyet vermek; canak ac- mak; sebcp olm. 2. (zu Gerede) lakirdi kaldirmak; Es besteht nicht der geringste ~. Fol yok yumurta yok. aus ~ (m.Gen.) dolayisiyle, münasebetiyle; aus gegebenem ~ görülen lüzum üzerine; ein Kind, das bei jedem ~ gleich weint vara yoga agiayan cocuk; bei diesem ~ bu vesile ile; bilvesile; ohne allen ~ mucip hiç bir sebep olmaksizin; sebebi yokken; sebepsiz; Das gibt zu Verwechslungen ~. Bu, iltibaslan davet etmektedir. et. zum ~ nehmen bsi vesile etm.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.