Anker ne demek? Anker nedir? Anker anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   anker

   İngilizce

   n. European liquid measure (8 1/2 imperial gallons)

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Anker

   Türkçe

   çapa; demir; makara; palanga; tavan saplaması; göbek

  • Türkçe

   {'ankır} r çapa, demir.

  • Türkçe

   [der] çapa; lenger

  • Türkçe

   m l. (Schind) capa; gcrni demiri; leng»r2. (e-r Uhr) saat masasi 3. (Eisenbefestigung bei Bauteilen) S veya T scklindeki demir 4. rniknatis demiri 5. (bei Elektroma-gnet) armatur, hafiza 6. (e-s Dynamos) dinamo göbegi (od. bobini); ~ gelichtet! naiit. (,ipo kalkti! Werft ~1 naiit. Fonda demir! den. ~ lichten demiri salpa etm.; capa al-mak; ~ werfen fonda demir etmek; demir (lenger, capa) atmak; demirlemek; ~ auf! naut. Vira (od. salpa) demiri vor ~ liegen lengerendaz olm.; demirde yatmak; demirli bulunmak; vor ~ gehen demir atmak; vor ~ treiben demir taramak -achse / el. dinamo göbegi mili-arm m demir kolu -balken; -davit m griva metaforasi -bohrung / el. dinamo göbegi mil deligi boje / palamarhk samandira; demir samandirasi -fiittening / demir yatagi –gebühr /; -geld n demirleme harci; demir resmi -hals m demir bogazi hand/demir tirnagi (od. tabani) -kern m et. bobin macasi -kette/demir zinciri; gomene -klüse/loca –kreuz n meme -licht n demir feneri -mast m l. (für Luftschiffe) halon baglama diregi 2. pilon °n l. demir atmak 2. de- mirli bulunmak -platz m demir yeri; gemi yatagi –schaff m demir bedeni; capa gövdesi -Schäkel m demir kilidi -spill n irgat -spitze / tirnak ucu (od. yalmani) stock m (ipo -tal]e / fiska palangasi -uhr / masah saat -winde / demir bociirgati (irgati, vinci)

  • Türkçe

   (r.) ('ankır)
   çapa, demir

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.