Amor ne demek? Amor nedir? Amor anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   Amor

   Türkçe

   Mitoloji sözlüğü


   Aphrodite'ın oğlu Eros'un bir diğer adı.

  • Türkçe

   amor

   Türkçe

   isim Fransızca amour
        Aşk:
          "Kadınlarla münasebetlerine amil olan şey hakikî amur değil, çevirmek istediği bazı entrikalardır."- H. R. Gürpınar.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. Aşk: “Kadınlarla münasebetlerine amil olan şey hakiki amor değil, çevirmek istediği bazı entrikalardır.” -H. R. Gürpınar.

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   Amor

   İngilizce

   n. Cupid, Roman god of love

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Amor

   Türkçe

   aşk tanrısı (Roma)

  • Türkçe

   n. pr. Küpidon, Amor

İspanyolca  İspanyolca » Türkçe Türkçe
  • İspanyolca

   amor

   Türkçe

   aşk

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.