Alkohol ne demek? Alkohol nedir? Alkohol anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Alkohol

   Türkçe

   alkol

  • Türkçe

   e {'alkohol} r alkol .

  • Türkçe

   [der] alkol, ispirto

  • Türkçe

   m alkol, ispirto, kiml; ~ zu sich nehmen icki icmck (kiillanniak); realer ~ saf ispirto; alkol absolü -aus- schank nr mit ~ ickili (lokanda) "frei alkolsuz -gehalt m alkol miktan; grado -gegner m ic-ki düsmam "haltig alkollii, ispirtolu -iker in alkolik ^isch alkolik, alkollü, küiili. ispirlolu; -es Getränk (alkolik) icki -ismus m alkolizm; a.lkol diiskiinlügü -monopol n müskirat inhisan (od. tckeli) -ometer n alkolometre -Schmuggler in alkol kacakcisi Spiegel m kandaki alkol miktan -verbot n icki yas.ii;! -Vergiftung/alkolden zehirlenmc

  • Türkçe

   (e.) (r.) ('alkohol)
   alkol

Lehçe  Lehçe » Türkçe Türkçe
  • Lehçe

   alkohol

   Türkçe

   alkol

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.